I když jsou si ženy jisté za volantem, mnoho z nich odmítá ve vyšším stadiu těhotenství v autě nosit bezpečnostní pásy, přestože statistiky mluví za vše.
Z vlastní zkušenosti vím, že jezdím opatrněji a ohleduplněji než můj manžel. To asi většina z nás, zbytečně neriskujeme, a právě proto je nehodovost zapříčiněná vysokou rychlostí spíše záležitostí mužů. Na druhou stranu nejsou naše orientační schopnosti v globálním měřítku tak dobré jako jejich, takže občas špatně odhadneme vzdálenost jiných aut při parkování nebo couvání.
Když řídí těhotná žena, často se na řízení méně soustředí, což může sehrát velkou roli například na křižovatkách. Pravidlo pravé ruky je neoblomné i v případě, že jste právě pocítila kopnutí miminka pod žebra. Bohužel 70 % všech těžkých úrazů v těhotenství má na svědomí dopravní nehoda!
Bezpečností pás by měl být pro všechny těhotné ženy nezbytností
Riziko usmrcení nenarozeného miminka v důsledku nárazu bez zapnutého bezpečnostního pásu je až 4x větší než s ním. A to už přeci stojí za úvahu. Jeho život máte ve svých rukou. Poutejte se vždy, i když si jdete třeba jen přeparkovat auto před domem. Stát se může cokoliv.
Pokud se s klasickým bezpečnostním pásem cítíte nepohodlně, podívejte se v obchodech po pásu určeném přímo pro těhotné ženy. Dovolí vám neomezený pohyb, a přesto je dost komfortní na to, abyste si ho během jízdy nevšímala a byla v relativním bezpečí.
Zdroj: Pigymama.cz
Projekt Dopravní jednička je realizován za přispění finančních prostředků z fondu zábrany škod České kanceláře pojistitelů.