Díky detailingu totiž dosáhnete toho, že vaše auto bude s pomocí šetrných a účinných prostředků vypadat o několik let mladší. A to jak v exteriéru, tak v interiéru. Poradíme vám, kde naleznete široký výběr výrobků významných světových producentů špičkové autokosmetiky, která se zaměřuje na detailing vozu, a dozvíte se krok za krokem, jak svého miláčka proměnit k nepoznání.
Pojďme se podívat, jaký je postup základního detailingu v několika jednoduchých krocích.
Vždy začínáme koly. Jedná se o nejšpinavější část vozu a pokud bychom kola nechali až po umytí karoserie, hrozí zbytečné zanesení již umytých ploch. Autokosmetiku musíte vybírat dle povrchové úpravy vašich kol. Pro kola leštěná či v chromové úpravě je zapotřebí používat pH neutrální čističe, pro kola ve standardní lakované úpravě je možné používat i čističe na kyselé bázi.
Pokračujeme předmytím, při kterém odstraníme hmyz, sůl a povrchovou špínu ze silnic. Následné základní mytí šamponem pak bude snazší. S pomocí rukavice postupujeme od střechy směrem dolů. Tahy by měly být vodorovné nebo svislé, nikoliv krouživé. Nezapomeneme na oplach a sušení pomocí sušicích ručníků a utěrek.
Interiér nejprve důkladně vysajeme a až poté pokračujeme čištěním plastů, textilních či kožených částí. Interiér téměř vždy vyžaduje jiné složení čističů dle přítomných povrchů. Čističe určené pro péči o interiér jsou vyvinuty s důrazem na šetrnost.
Čistá okna beze šmouh jsou jedním z důležitých faktorů pro vaši bezpečnost při jízdě. Jedná se o poslední krok v základním detailingu. K čištění oken používáme speciální přípravky a velmi jemné mikrovláknové bezešvé utěrky, abychom dosáhli maximální čistoty.
Pokud se cítíte jistí v detailingových kramflecích, můžete se směle vrhnout na následné a zároveň finální tři kroky.
Hloubkové čištění laku (dekontaminace)
Hloubkové čištění laku je velmi důležitý krok před samotným voskováním či před jakýmkoliv jiným nanesením ochranné vrstvy na váš automobil. Hloubkové čištění laku zahrnuje odstranění asfaltu, odstranění polétavé rzi a následnou dekontaminaci clayem a clayovou lubrikací. Následuje opět oplach a sušení.
Leštění laku je velmi složitý proces zahrnující všeobecnou znalost problematiky. Leštění rozdělujeme na ruční a strojní. Pokud jste začátečník, je vhodné nejprve začít ručním leštěním, není tolik efektivní, ale zato je daleko méně rizikové.
Voskování laku je nejčastější způsob, jak ochránit lak automobilu. Voskováním dosáhnete ochrany před nadměrným špiněním a vynikající vodoodpudivosti. Dále pak získáte ochranu například před solí či kyselými dešti. Bonusem je atraktivnější vzhled vozu a hluboký lesk. Vosky se liší jak způsobem nanášení, tak i výdrží. Postup nanášení je uveden u konkrétních produktů.
Detailingem docílíte vzhledu nového auta jak v exteriéru, tak interiéru. Do nedávna ho relizovali pouze zkušení profesionálové, kteří používali osvědčený systém přípravků schopných obnovy veškerých povrchů. To je ale minulostí, protože funkční a osvědčené přípravky jsou k dispozici i pro širokou veřejnost. I právě proto je detailing více jak oblíbenou relaxační činností všech petrolheadů. Širokou nabídku produktů významných světových producentů autokosmetiky na špičkové úrovni vhodné pro detailing automobilu seženete rychle a snadno na jednom místě. Nejen na e-shopu www.autokelly.cz, ale třeba i v jedné z více než osmdesáti kamenných prodejen Auto Kelly, kde můžete navíc konzultovat s odborníky i své případné speciální požadavky.
Projekt Dopravní jednička je realizován za přispění finančních prostředků z fondu zábrany škod České kanceláře pojistitelů.