Cestování se zvířaty může být stejně složité jako například cestování s dětmi. Velmi špatně pak mohou zvládat delší trasy převážně kočky. Jak zajistit, aby se vaše číča cítila během cest co nejvíc příjemně?
Cestování s naším domácím mazlíčkem je občas nutné a zvíře se musí vypořádat s jízdou v autě či v MHD. Poradíme vám, co dělat, aby se číča cítila co nejpohodlněji, a hlavně v bezpečí.
Vždy kočku převážejte v přepravním boxu a nikdy nenechte zvíře v autě volně. Hrozí tak totiž nebezpečí nejenom kočce, ale i vám. Číča totiž může znenadání zamezit řidiči v řízení a nehoda je rázem na světě. Aby byla cesta pro zvíře příjemná, vezměte do přepravky oblíbenou hračku či pamlsek, na který můžete mazlíčka do boxu i nalákat. Velmi dobré jsou i feromonové spreje, které číču mohou uklidnit. Během jízdy mějte vypnuté či alespoň ztlumené rádio. Nadměrný hluk by totiž mohl kočku zbytečně děsit. Dbejte rovněž na to, aby přepravka byla během jízdy připoutaná k sedadlu a nesklouzla během jízdy na zem. Okýnka v autě nechte zatažená, kočky totiž mohou negativně reagovat na průvan. Případným nečistotám v přepravce pak zamezíte například ručníkem, kterým můžete box vystlat.
Pokud s kočkou cestujete více hodin, zajistěte, aby měla dostatek jídla a pití. Po příjezdu nechte číču pár minut rozkoukat. Pokud se stane, že bude zvracet, nepanikařte, patrně je to pouze z nervů. Nechte kočičku v klidu, hlaďte ji a ona se brzy zase rozkouká a uklidní. 😊
Jak bezpečně cestovat s vaším kočičím miláčkem Vám přináší projekt společnosti Active Radio Bezpečně na cestě, www.bezpecnenaceste.cz. Realizace projektu je financována z prostředků Fondu zábrany škod a to podle pravidel uveřejněných na stránkách www.fondzabranyskod.cz.